Dümmel L005M0150-30/AL41F
Ultramini groove turning insert
EAN-code: L005M0150-30/AL41F-duemmel
Grooving with corner radius
D min. 5,0 mm
depth of groove t max. 1,0 mm
Ø D min.
5 mm
Width
b
1,5 mm
R
0,1 mm
Length
L1
30 mm
Max. depth of cut
t max.
1 mm
Dimension
f
1,9 mm
Dimension
a
4,4 mm
Length
L
45 mm
Mounting diameter
Ø d h6
5 mm