Dümmel L010.2008-30/CN45F
Ultramini grooving insert
EAN-code: L010.2008-30/CN45F-duemmel
Face grooving
D min. 6,0 mm
depth of groove t max. 3,5 mm
width of groove up to 3,0 mm
Description Symbol Value
Secondary material
K
Primary material
P
Minimum diameter
Ø D min.
8 mm
Width
b
2 mm
Length
L1
30 mm
Max. depth of cut
t max.
3 mm
Dimension
a
5,9 mm
Length
L
45 mm
Mounting diameter
Ø d h6
7 mm