Dümmel L050.20.4-28/AL41F
Ultramini boring insert 20°/20°
EAN-code: L050.20.4-28/AL41F-duemmel
Boring and profiling with geometry 20° / 20°
D min. 2,0 - 5,0 mm
Ø D min.
4 mm
Radius
R
0,1 mm
Length
L1
28 mm
Max. depth of cut
t max.
0,3 mm
Dimension
f
1,5 mm
Dimension
a
3,5 mm
Length
L
42 mm
Mounting diameter
Ø d h6
4 mm