Duemmel LS11.2067.02/AL41F
Minicut-sorvausterä 18°/20°
EAN-koodi: LS11.2067.02/AL41F-duemmel
18° ja 20° yleissorvausterä
TIALN -pinnoitteella - Yleiskäyttöinen, kestää hyvin korkeita lämpötiloja ja kovuutta
Sopiva myös ei-rautametalleille.
Kuvassa oikeakätinen terä.
P
M
K
N
S
H
O
Kuvaus Symboli Arvo
Min. reiän halkaisija
D min
11,0 mm
Toimintaleveys
f
6,7 mm
Beta
β
20 °
Gamma
ɣ
20 Deg
Nirkonsäde
R
0,2 mm
Terän paksuus
s
4,2 mm
Liitoshalkaisija
d
8 mm
Maks. lastuamissyvyys/ylimeno
ap
1,0 mm