Duemmel LS14.0510.01/AL41F
Minicut-kierresorvausterä – osaprofiili, ISO-metrinen 60°
EAN-koodi: LS14.0510.01/AL41F-duemmel
ISO-metrinen 60° osaprofiili kierresorvausterä
TIALN -pinnoitteella - Yleiskäyttöinen, kestää hyvin korkeita lämpötiloja ja kovuutta
Sopiva myös ei-rautametalleille.
Kuvassa oikeakätinen terä.
P
M
K
N
S
H
O
Kuvaus Symboli Arvo
Min. reiän halkaisija
D min
14,0 mm
Nousualue
P
1,0 - 1,25 mm
Toimintaleveys
f
9,0 mm
Terän viisteen pituus
b
0,12 mm
Profiilikorkeus
t
0,55 mm
Terän paksuus
s
5,4 mm
Liitoshalkaisija
d
9 mm
Profiilietäisyys
E
4,6 mm