Dümmel LS08.NP14.02/AL41F
Minicut-kierresorvausterä – täysprofiili, NPT
EAN-code: LS08.NP14.02/AL41F-duemmel
NPT täysprofiili kierresorvausterä
TIALN -pinnoitteella - Yleiskäyttöinen, kestää hyvin korkeita lämpötiloja ja kovuutta
Sopiva myös ei-rautametalleille.
Kuvassa oikeakätinen terä.
P
M
K
N
S
H
O
Description Symbol Value
Minimum hole diameter
D min
8,0 mm
Pitch
P
14 "
Functional width
f
4,8 mm
Cutting edge chamfer length
b
0,07 mm
Profiilikorkeus
H1
1,48 mm
Insert thickness
s
3,2 mm
Liitoshalkaisija
d
6 mm
Nirkon etäisyys
E
2,0 mm