Dümmel L004M0100-10/AL41F
Ultramini groove turning insert
EAN-code: L004M0100-10/AL41F-duemmel
Grooving with corner radius
D min. 4,0 mm
depth of groove t max. 0,8 mm
Ø D min.
4 mm
Width
b
1 mm
Tolerance
Tol.
b +0,05
Radius
R
0,1 mm
Length
L1
10 mm
Max. depth of cut
t max.
0,8 mm
Dimension
f
1,5 mm
Dimension
a
3,5 mm
Length
L
24 mm
Mounting diameter
Ø d h6
4 mm