Dümmel R005M0100-15/AL41F
Ultramini groove turning insert
EAN-code: R005M0100-15/AL41F-duemmel
Grooving with corner radius
D min. 5,0 mm
depth of groove t max. 1,0 mm
Ø D min.
5 mm
Width
b
1 mm
R
0,1 mm
Length
L1
15 mm
Max. depth of cut
t max.
1 mm
Dimension
f
1,9 mm
Dimension
a
4,4 mm
Length
L
30 mm
Mounting diameter
Ø d h6
5 mm