Dümmel R015.2015-15/CN45F
Ultramini grooving insert
EAN-code: R015.2015-15/CN45F-duemmel
Face grooving
D min. 8,0 mm
depth of groove t max. 30 mm
width of groove up to 3,0 mm
Video
Technical details
Description Symbol Value
Secondary material
K
Primary material
P
Minimum diameter
Ø D min.
8 mm
Width
b
2 mm
t max.
15 mm
Dimension
a
5,9 mm
Length
L
30 mm
Mounting diameter
Ø d h6
7 mm