Dümmel R015.2015-20/AL41F
Ultramini grooving insert
EAN-code: R015.2015-20/AL41F-duemmel
Face grooving
D min. 8,0 mm
depth of groove t max. 30 mm
width of groove up to 3,0 mm
Ø D min.
8 mm
Width
b
2 mm
t max.
20 mm
Dimension
a
5,9 mm
Length
L
35 mm
Mounting diameter
Ø d h6
7 mm