Dümmel L015M2515-20/AL41F
Ultramini grooving insert
EAN-code: L015M2515-20/AL41F-duemmel
Face grooving with corner radius
D min. 8,0 mm
depth of groove t max. 30 mm
width of groove up to 3,0 mm
Ø D min.
8 mm
Width
b
2,5 mm
R
0,1 mm
Max. depth of cut
t max.
20 mm
Dimension
a
5,9 mm
Length
L
35 mm
Mounting diameter
Ø d h6
7 mm