Dümmel R050.1-5/CBN
Ultramini boring insert
EAN-code: R050.1-5/CBN-duemmel
Boring and profiling, for hard machining
D min. 1,0 - 6,8 mm
Ø D min.
1 mm
Radius
R
0,1 mm
Length
L1
5 mm
Max. depth of cut
t max.
0,1 mm
Dimension
f
0,6 mm
Dimension
a
0,9 mm
Length
L
20,5 mm
Mounting diameter
Ø d h6
4 mm