Dümmel L050.3-10/CN45F
Ultramini boring insert
EAN-code: L050.3-10/CN45F-duemmel
Boring and profiling
D min. 0,2 - 9,8 mm
Video
Technical details
Description Symbol Value
Secondary material
K
Primary material
P
Minimum diameter
Ø D min.
2,8 mm
Radius
R
0,1 mm
Length
L1
10 mm
Max. depth of cut
t max.
0,2 mm
Dimension
f
0,6 mm
Dimension
a
2,6 mm
Length
L
24 mm
Mounting diameter
Ø d h6
4 mm