Dümmel L050.5-40/AL41F
Ultramini boring insert
EAN-code: L050.5-40/AL41F-duemmel
Boring and profiling
D min. 0,2 - 9,8 mm
Ø D min.
5 mm
Radius
R
0,15 mm
Length
L1
40 mm
Max. depth of cut
t max.
0,5 mm
Dimension
f
1,9 mm
Dimension
a
4,4 mm
Length
L
55 mm
Mounting diameter
Ø d h6
5 mm