Dümmel L52P.0045-15/P04C
Ultramini Performanceline chamfering insert
EAN-code: L52P.0045-15/P04C-duemmel
Chamfering with through coolant
D min. 1,0 mm
depth of groove t max. 4,0 mm
Description
Ultramini Performanceline
Ø D min.
1 mm
Radius
R
0,2 mm
Max. depth of cut
t max.
3,5 mm
Angle
α
45 °
Dimension
f
1,5 mm
Length
L
30 mm
Mounting diameter
Ø d h6
5 mm