Dümmel R61PM2008-30/P04C
Ultramini Performanceline groove turning insert
EAN-code: R61PM2008-30/P04C-duemmel
Face grooving with corner radius and through coolant
D min. 6,0 mm
depth of groove t max. 6,0 mm
width of groove up to 3,0 mm
Ø D min.
6 mm
Width
b
2 mm
R
0,1 mm
Length
L1
30 mm
Max. depth of cut
t max.
4 mm
Dimension
a
5,2 mm
Length
L
45 mm
Mounting diameter
Ø d h6
6 mm