Dümmel R1P5.0407-15/P04C
Ultramini Performline threading insert – full profile, ISO metric 60°
EAN-code: R1P5.0407-15/P04C-duemmel
Metric ISO-thread, full profile, internal with through coolant
D min. 2,4 - 7,0 mm
Ø D min.
5 mm
Pitch
P
0,75 mm
b
0,09 mm
Length
L1
15 mm
Measure
H1
0,4 mm
Measure
E
0,45 mm
Dimension
f
1,9 mm
Dimension
a
5 mm
Length
L
30 mm
Mounting diameter
Ø d h6
5 mm