Dümmel LP06M0150-22/P04C
Ultramini Performanceline groove turning insert
EAN-code: LP06M0150-22/P04C-duemmel
Grooving with corner radius and through coolant
D min. 6,0 mm
depth of groove t max. 1,8 mm
Ø D min.
6 mm
Width
b
1,5 mm
R
0,1 mm
Length
L1
22 mm
Max. depth of cut
t max.
1,8 mm
Dimension
f
2,3 mm
Dimension
a
5,3 mm
Length
L
37 mm
Mounting diameter
Ø d h6
6 mm