Dümmel RP60.4-16/P04C
Ultramini Performanceline chamfering insert
EAN-code: RP60.4-16/P04C-duemmel
Boring and chamfering with through coolant
D min. 3,0 - 6,8 mm
Description
Ultramini Performanceline
pregrooving and chamfering with through coolant
Ø D min.
4 mm
Measure
E
1 mm
Radius
R
0,2 mm
Length
L1
16 mm
Max. depth of cut
t max.
0,5 mm
Dimension
f
1,5 mm
Dimension
a
3,5 mm
Length
L
30 mm
Mounting diameter
Ø d h6
4 mm