Dümmel RP70.5-30/P04C
Ultramini Performanceline chamfering insert
EAN-code: RP70.5-30/P04C-duemmel
PreGrooving and chamfering with through coolant
D min. 4,0 - 6,0 mm
Ø D min.
5 mm
Width
b
1 mm
Length
L1
30 mm
Max. depth of cut
t max.
1 mm
Dimension
t1
0,2 mm
Dimension
f
1,9 mm
a
4,4 mm
Length
L
45 mm
Mounting diameter
Ø d h6
5 mm