Dümmel RP90.3-10/P04C
Ultramini Performanceline boring insert 20°/90°
EAN-code: RP90.3-10/P04C-duemmel
Boring and profiling with geometry 20° / 90° and through coolant
D min. 2,8 - 5,0 mm
Description
Ultramini Performanceline
boring and Profiling with through coolant
Ø D min.
2,8 mm
Radius
R
0,1 mm
Length
L1
10 mm
Max. depth of cut
t max.
0,2 mm
Max. depth of cut
t1 max.
0,8 mm
Dimension
f
0,6 mm
Dimension
a
2,6 mm
Length
L
24 mm
Mounting diameter
Ø d h6
4 mm