Duemmel LS11.0205.01/AL41F
Minicut-kierresorvausterä – osaprofiili, ISO-metrinen 60°
EAN-koodi: LS11.0205.01/AL41F-duemmel
ISO-metrinen 60° osaprofiili kierresorvausterä
TIALN -pinnoitteella - Yleiskäyttöinen, kestää hyvin korkeita lämpötiloja ja kovuutta
Sopiva myös ei-rautametalleille.
Kuvassa oikeakätinen terä.
P
M
K
N
S
H
O
Kuvaus Symboli Arvo
Toimintaleveys
f
6,7 mm
Terän viisteen pituus
b
0,06 mm
Min. reiän halkaisija
D min
11,0 mm
Nousualue
P
0,5 - 0,75 mm
Profiilikorkeus
t
0,41 mm
Terän paksuus
s
4,2 mm
Liitoshalkaisija
d
8 mm
Profiilietäisyys
E
3,75 mm