Dümmel LS14.2087.02/AL41F
Minicut-sorvausterä 18°/20°
EAN-code: LS14.2087.02/AL41F-duemmel
Yleissorvausterä
Description Symbol Value
Beta
β
20 °
Minimum hole diameter
D min
14,0 mm
Functional width
f
8,7 mm
Gamma
ɣ
20 Deg
Nirkonsäde
R
0,2 mm
Insert thickness
s
5,3 mm
Liitoshalkaisija
d
9 mm
Maks. lastuamissyvyys/ylimeno
ap
1,5 mm