Dümmel LS16.0510.01/AL41F
Minicut-kierresorvausterä – osaprofiili, ISO-metrinen 60°
EAN-code: LS16.0510.01/AL41F-duemmel
60° osaprofiili kierresorvausterä
TIALN -pinnoitteella - Yleiskäyttöinen, kestää hyvin korkeita lämpötiloja ja kovuutta
Sopiva myös ei-rautametalleille.
Description Symbol Value
Cutting edge chamfer length
b
0,12 mm
Minimum hole diameter
D min
16,0 mm
Pitch
P
1,0 - 1,25 mm
Functional width
f
10,2 mm
Lastuamissyvyys
t
0,55 mm
Insert thickness
s
5,4 mm
Liitoshalkaisija
d
11 mm
Nirkon etäisyys
E
4,8 mm