Dümmel R047T4-10/CN45F
Ultramini boring insert 47°/8°
EAN-code: R047T4-10/CN45F-duemmel
Boring and profiling with geometry 47° / 8°
D min. 2,0 - 6,0 mm
Video
Technical details
Description Symbol Value
Secondary material
K
Primary material
P
Minimum diameter
Ø D min.
4 mm
Radius
R
0,1 mm
Length
L1
10 mm
Max. depth of cut
t max.
0,6 mm
Dimension
f
1,5 mm
Dimension
a
3,5 mm
Length
L
24 mm
Mounting diameter
Ø d h6
4 mm