Dümmel R050.3-16/CBN
Ultramini boring insert
EAN-code: R050.3-16/CBN-duemmel
Boring and profiling, for hard machining
D min. 1,0 - 6,8 mm
Ø D min.
2,8 mm
Radius
R
0,1 mm
Length
L1
16 mm
Max. depth of cut
t max.
0,2 mm
Dimension
f
0,6 mm
Dimension
a
2,6 mm
Length
L
31,5 mm
Mounting diameter
Ø d h6
4 mm