Dümmel L050.25-5/AL41F
Ultramini boring insert
EAN-code: L050.25-5/AL41F-duemmel
Boring and profiling
D min. 0,2 - 9,8 mm
Ø D min.
2,5 mm
Radius
R
0,05 mm
Length
L1
5 mm
Max. depth of cut
t max.
0,15 mm
Dimension
f
0,2 mm
Dimension
a
2,2 mm
Length
L
19 mm
Mounting diameter
Ø d h6
4 mm