Dümmel Z610.2020.02/AL41F
Minimill-viistejyrsinterä
EAN-code: Z610.2020.02/AL41F-duemmel
Description Symbol Value
Cutting edge chamfer length
b
0,2 mm
Number of cuttinge edges
Z
6
Minimum hole diameter
D min
10,0 mm
tool cutting edge angle
κ
20 °
Insert thickness
s
3,6 mm
Nirkon etäisyys
E
1,80 mm
Lastuamishalkaisija
Ø DS
9,7 mm